Časté dotazy

Snažíme se vždy vše vysvětlit a reagovat na připomínky malých studentů i jejich rodičů. Na této stránce naleznete opakující se dotazy, které vás možná také napadly. Otázky a odpovědi průběžně doplňujeme, neváhejte se nás zeptat.

Výuka dle metodiky The adventures of Hocus and Lotus je vhodná pro děti od 1 roku. V případě zájmu se můžete přijít na výuku podívat osobně. Často zaznívá podobná otázka: „Kdy je podle vás nejlepší čas začít děti učit cizí jazyk?“. Na to se dá odpovědět jedině tak, že čím dřív, tím líp. Není důvod, proč otálet. Dítě druhý jazyk nevnímá jako cizí, ale přirozeně ho akceptuje a používá jako mateřský jazyk. Čím dříve začnete s druhým, nemateřským jazykem, tím přirozeněji ho dítě bude vnímat. Dítě si pouze musí zvyknout, že některé osoby mluví takovým jazykem a druhé jiným. Vyberte si proto takovou výuku, která dodržuje pravidla správného bilingvismu. Dítě si potřebuje zvyknout, že tatínek mluví jedním a maminka druhým jazykem, toto je jedna ze zásad správného bilingvismu. Dítě nevnímá žádný jazyk jako cizí a bude–li oběma jazykům vystaveno přibližně stejně, bude schopno oběma stejně komunikovat.
V současné době vyučujeme v mateřských školkách a mateřských centrech v několika městech České republiky. Vyberte si, jaký jazyk vás zajímá http://www.hocus-lotus.cz/jazykove-kurzy-pro-deti-a-mladez/ a uvidíte aktuální nabídku vyučování ve městech, kde je dostupné. Pokud máte zájem o výuku v MŠ nebo MC v místě vašeho bydliště, dejte nám vědět. V současné době žádáme na MŠMT o akreditaci programu. Hned, jakmile bude metodika Hocus a Lotus akreditována v České republice, uděláme maximum proto, aby mohly děti s výukou pokračovat i na ZŠ. Prozatím můžete děti přihlásit do výuky v jazykové škole Light Point, kde výuka probíhá v odpoledních hodinách tak, aby se mohly zúčastnit i děti školou povinné.
Metodika Hocus and Lotus Vás zaujala a chcete, aby se tato metodika začala vyučovat ve školce, kam chodí Vaše dítě? To je úplně jednoduché. Stačí nás kdykoliv kontaktovat a my uskutečníme zdarma ukázkovou hodinu ve Vaší školce. V případě zájmu dalších rodičů a dětí může Hocus a Lotus provázet výuku cizího jazyka Vašeho dítěte.
Metodika Hocus a Lotus je určena pro výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny a španělštiny.
Záleží především na místě konání (náklady na dopravu lektora) a na počtu dětí ve skupince. Cena se pohybuje v řádu desetikorun za vyučovací hodinu. K výuce jsou pak potřeba výukové materiály, aby bylo možné doma s dítětem procvičovat a opakovat. Výukové materiály Hocus a Lotus jsou nezbytnou součástí výuky dětí. Každé dítě si zakoupí CD, DVD a tričko, které je provází po dobu jednoho školního roku. Pro větší děti je v angličtině i Dinobook! Pro nejmenší plyšové hračky. Ty však nejsou podmínkou pro studium. Bližší informace o materiálech naleznete na stránce http://www.hocus-lotus.cz/vyukove-materialy/
V MŠ se jedná o vyučovací hodinu, takže 45 minut ;) Jedinou výjimkou jsou kurzy pořádané v naší jazykové škole Light Point, s. r. o. – zde výuka trvá 60 minut. Zde se 45 minut věnujeme metodice Hocus a Lotus a zbývajících 15 minut je určeno pro aktivity a hry spojené s právě probíraným tématem. Ve skupince je průměrně osm dětí (maximum je 12, nikdy ne více).
Metoda Hocus a Lotus je nová hned v několika směrech, zároveň však stojí na „starých a dobrých“ zásadách správného bilingvismu. Především se jedná o tzv.: „narativní formát“ , což znamená vyprávění příběhu, děti se mohou těšit na nová a nová dobrodružství. Metodika využívá metody správného bilingvismu pomocí „magického trička“. Během 45 min. děti s lektorkou hrají divadlo, zpívají, sledují příběh, čtou knihu a mohou dělat některé další aktivity, které s příběhem souvisejí.