Výuka a kurzy italštiny pro děti

Moře, voňavé těstoviny a křupavá pizza. Itálie je ale mnohem víc než jen cílem naší letní dovolené. Dopřejte vašim dětem výuku italského jazyka již v raném věku a probuďte v nich zájem o cizí jazyk, který mohou v návaznosti studovat. S Hocusem a Lotuskou je italština hravá, jednoduchá a zábavná.

Proč právě Hocus a Lotus

Inovativní metoda, kterou v naší jazykové škole pro děti využíváme, vychází z konceptu učení mateřského jazyka. Děti si pomocí příběhů malých dinokroků Hocuse a Lotusky osvojují nová slovíčka automaticky, i díky zapojování gest, intonace a obličejových výrazů. Aniž by to tušily, naučí se děti italsky jednoduše a hravě.

  • Použití hudebních, textových, ale i audiovizuálních pomůcek
  • Metodika ověřena ve více než 120 italských školách
  • Italština pro děti jednoduchou a hravou metodou
Praha
Brno
Uh. Hradiště
Břeclav

Lekce italštiny s Hocusem a Lotuskou

Stačí si obléci kouzelné tričko s maskoty Hocusem a Lotuskou, napočítat v italštině do deseti a celá učebna se promění v malou Itálii uprostřed učebny. Vítejte na lekci italského jazyka, ze které se vám vrátí domů malý nadšenec do jazyků, který s přesným přízvukem a intonací zvládne přeříkat příběhy malých dinokroků.

Dobrodružství každé hodiny začíná nějakým problémem, který musí Hocus s Lotuskou řešit. A lektoři spolu s dětmi se jim s tím snaží pomoci. Pomocí improvizovaného divadla malí studenti předvádí příběh dinokroků, samozřejmě celý v italštině. Celou učebnu rozeznívají dětské emoce, smích, údiv, radost. Děti si při vypravování pomáhají gesty, výrazy ve tváři a intonací.

Druhá část hodiny navazuje na divadlo písněmi a zpěvem. Ten stejný příběh, který jsme si právě odehráli, se přesune do hudebního zpracování. Vhodně vybraná melodie probouzí v dětech emoce, se kterými si spojí zpívaná slovíčka a automaticky je chápou. Nemusíte mít strach, že by někdo nerozuměl. V této chvíli již každý opakováním chápe novou slovní zásobu.

Po tanci a divadle se hodina přesouvá do poslední části. S dětmi si hrajeme, malujeme, vyrábíme. Stále se snažíme pomoci malým dinokrokům v jejich dobrodružství a u prohlížení obrázkové dinoknihy si připomeneme, co vše zažili. Na závěr se všichni pohodlně uvelebí na polštářích a podívají se na krátkou pohádku v italštině. Samozřejmě s hrdiny Hocusem a Lotuskou!