Děti si rády hrají ať jsou kdekoliv. Hrát si chtějí pořád a všude! Dinokrokové v tom nejsou jiní a proto si tak dobře s dětmi rozumí.

026a6207

Dinokrokové ovládají 5 světových jazyků a čeština mezi nimi není. I přesto všechno si snadno a rychle s dětmi porozumí. Hlavním pojítkem je dobrodružství, které společně prožívají a je formou vzájemné komunikace. Dobrodružství doprovázené gesty, mimikou, intonací v hlase, hudbou a obrázky zaujme děti natolik, že ani neví, že komunikují v cizím jazyce. Je to natolik autentické a přirozené, že přijmou druhý jazyk stejně snadno jako mateřský. A v tom tkví úspěch metodiky The adventures of Hocus and Lotus. Narace (z latiny narratio, vyprávění) je nejdůležitější součástí jazyka obecně. Pokud se chcete naučit jazyk mateřský nebo cizí, musíte začít naslouchat a mluvit.

Když si děti s dinokroky hrají, používají k tomu i různé pomůcky. Doplňkové pomůcky se opírají o kontext příběhu. No a protože dinkrokové jsou hraví a tvořiví, většinu pomůcek si vyrábějí společně s dětmi. Ať už se jedná o hudební nástroje, dopravní prostředky nebo létajícího draka, pustí se do toho společně! I tato forma zábavy  je nedílnou součástí výuky jazyka.

Žádné dítě se nechce učit. Ne proto, že by byly lenivé, ale prostě jim to není přirozené. Takže zapomeňte na biflování slovíček, zapsaných v zápisníčku. Není potřeba se trápit opakováním slovíček, která nakonec ani nedokáží aplikovat do vět. Důležité je, si každé slovíčko „osahat“. Zahrajte si s dětmi divadlo, jděte do ulic, hrajte společně hry a aplikujte cizí jazyk právě do těchto aktivit.

Uvidíte, že se z vašich dětí stanou bilingvální snadno, rychle a přirozeně. Pokud sami cizí jazyk neovládáte, svěřte své ratolesti do našich rukou a my vám s tím rádi pomůžeme.

Váš Hocus, Lotusk a tým magických lektorek