Proč učit děti anglicky? – 1.díl

Umět anglicky je jistě velká výhoda, ale uvědomujeme si opravdu všechny přínosy? A k čemu je vlastně dobré, aby se anglicky učili děti už v předškolním věku, vždyť se jí naučí ve škole? Pojďme se spolu podívat na několik (ne)známých výhod.

Metodika výuky

Čím dřív, tím líp

Výuka angličtiny se na školách stává povinnou většinou od třetí třídy, kdy je dítěti osm nebo devět let. Jenže nejlepší předpoklady k učení se cizího jazyka se u dětí vyskytují do sedmi let. Proto mají jazykové školy nabízející výuku pro mnohem mladší děti tak pozitivní výsledky. V jazykové škole Light Point se děti učí cizí jazyky již od batolat s Hocusem a Lotuskou 🙂

 

Osobní přístup

Jak už jsme si řekli, angličtina je na školách povinným cizím jazykem. Jenže to, že se vašemu dítěti dostane výuky ve škole, ještě nezaručí, že bude opravdu schopné se tímto jazykem dorozumět. Ve školách většinou není možný individuální přístup kde každému dítěti. Často se tak stává, že je tempo výuky na některé žáky příliš rychlé a oni mu nestačí nebo naopak dítě brzdí, protože je oproti svým spolužákům napřed a není mu tak umožněn další vývoj a dítě se často při výuce začne nudit nebo dokonce ztratí o předmět zájem.

S tímto bodem úzce souvisí další výhoda.

Stejně se ji musí naučit

Tak proč vašemu dítěti trochu neulehčit břemeno, které na něj školství naloží a neposlat ho do školy s již dobře vybudovanými základy? Čím dříve začnete, tím lépe!

 

Větší slovní zásoba

Studium cizího jazyka vašemu dítěti pomůže rozvinout slovní zásobu nejen v daném jazyce, ale dokonce i v češtině. Často se tak stane, že se vaše dítko naučí nějaké české slovo, o kterém nemělo ani tušení, že existuje.

Naučí se přemýšlet v souvislostech

Tak jako má čeština mnoho synonym a homonym, stejné je to i třeba s angličtinou. Plus si k tomu přidejte způsob, jakým se jednotlivá slovíčka vyslovují a máte krásný základ pro brouka v hlavě.

Malý příklad:

  • bare, přídavné jméno nebo sloveso (His hands were bare. / Bare your chest so I can listen to your heart.)
  • bear, sloveso nebo podstatné jméno (I bear the whole weight of our family business on my shoulders. / We saw a big bear in the forest.)

Je jednodušší než

mnoho dalších jazyků jako je například čínština nebo arabština a domluvíte se s ní ve velkém množství států.

Získávání informací pro projekty atd.

Pokud se dítě naučí anglicky, otevřou se mu dveře vědění…V dnešní době je díky internetu získávání informací daleko jednodušší a rychlejší než před několika desítkami let, kdy se muselo pro podklady na různé školní práce a projekty do knihovny nebo si dělat průzkum. Ovšem pokud hledáte jen v češtině, budou výsledky dost omezené.

Většina vědeckých prací je zveřejňována právě v angličtině. Nemluvě o dalších sférách jako je například IT.

Studium v zahraničí

Více a více studentů se vydává za studiem do ciziny, kde mohou získat kvalitnější vzdělání nebo jim daná škola vychází vstříc nejen s následováním svého snu o získaném vzdělání, ale také jim poskytuje vhodné podmínky k rozvíjení dalších svých ambicí.

Studium na vysoké v ČR

Ani tady se studenti nevyhnou angličtině. Na vysoké škole už ale studium některých předmětů probíhá v odborné angličtině vztahující se ke studovanému oboru. Pro studenty, kteří neumí pořádně anglicky na obecné úrovni čekají těžké chvilky.

Jaká další pozitiva přinese znalost angličtiny? Na to se podíváme příště 🙂

Tým jazykové školy Light Point

X