To nejlepší na závěr :-) Cestování, zábava, četba knih… I tyto výhody přináší znalost anglického jazyka. Hlavní je začít co nejdříve, abyste si jazyk osvojili jako mateřský a mohli si užít veškeré výhody, které se s tím pojí.

  • CESTOVÁNÍ

Studenti

Začneme celkem blízko a to Brnem. Brno je studentským městem nebo šestým nejlepším studentským městem na světě, chcete-li. Dokonce lepší než Praha, vů-hů! To znamená, že zde studuje spousta cizinců. A v případě, že někdy bude potřeba se s nimi dorozumět, angličtina skvěle poslouží, protože většina z nich má alespoň nějaké základy.

Komplikace na dovolené

Ať se nám to líbí nebo ne, žádná dovolená se snad neobejde bez nějakého toho karambolu. Ať už jsou to ztracená zavazadla, či nějaká stížnost a žádání o vrácení peněž nebo obyčejná rezervace hotelu, je velice nepravděpodobné, že vám k tomu bude stačit čeština.

  • ZÁBAVA

Umět anglicky může být i zábava, že ne?

Film

Se znalostmi angličtiny se vaše ratolesti můžou dívat na filmy v originále a vychutnat si hlasy herců bez (někdy příšerného) českého dabingu. Navíc některé velmi staré filmy jsou tak těžce sehnatelné, že budou rády, když ho vůbec najdou v originálním znění.

Hudba

Pokud nechcete, aby vaše dítě poslouchalo jakýkoli brak, určitě se mu bude hodit, když bude vědět o čem ten text v jeho oblíbené písničce vlastně je.

Knihy

Tak jako u filmů i spousta knih není dostupná v překladu. A to ještě nejsou všechny v ČR k dostání! Obrovská tragédie pro knihomoly, jaké štěstí, že jdou objednat z Ameriky.

Tak, a to je všechno. Ode mě, ne přínosů toho být bilingvní. Ono totiž těch výhod ve skutečnosti existuje mnohem víc.

Vaše jazyková škola Light Point