Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. S tímto heslem se vydala Lotuska do Prahy na závody kočárků – strollering. Ke svému překvapení zjistila, že je více takových, kteří si prostě přišli užít příjemné odpoledne venku, v pohybu a ve zdravém životním stylu :-)

Na více než 30. místech v celé ČR se v neděli 13.4.2014 konal závod kočárků. Třetího ročníku se zúčastnila i Simona Babčáková a Lotuska! Lotuska se rozhodla navštívit pražské děti a proto se vydala do parku, před rokokovým zámkem v Měšicích. Výtěžek letošního ročníku je určen pro neziskovou nadaci Paraple, která pomáhá lidem s s poškozením míchy se navrátit do běžného života.

Akce byla velmi vydařená. Přihlásilo se celkem 36 soutěžících a moje maličkost :-) Ani jsem netušila, že se dá v rámci závodů s kočárky vymyslet tolik kategorií. Vzhledem k tomu, že jsem se do Prahy vypravila sama, zvolila jsem kategorii „pro maminky“, ale soutěžili i děti s kočárky, děti na odražedlech, tatínkové s kočárky, celé rodiny v rámci rodinného závodu, a nechyběl ani závod jako v dešti. Sice jsem nevyhrála, ale bylo to vážně parádní! Byla jsem nadšená z toho, jak se všechny maminky v plném nasazení pustily do „boje“.

Kromě závodů probíhal doprovodný program, na osmi stanovištích se plnily různé úkoly – všechny souvisely se zdravým životním stylem. Jedno ze stanovišť měla na starosti Lotuska s lektorkou Danou, kde se děti učily/opakovaly názvy částí těla (malé děti pokládaly víčka na postavičky dle instrukcí, školáci přiřazovali slovíčka) a potom dostaly obrázek postavičky z filmu The Incredibles (Úžasňákovi) k vybarvení, případně vystřihnutí. Za odměnu obdržely jednu indícii k získání pokladu a nálepku za splněný úkol. Všechny děti bez výjimky krásně pracovaly a svou odměnu si právem vysloužily. Kromě toho strávily úžasné odpoledne na čerstvém vzduch se spoustou zábavy.

No co dodat na závěr?! Užila jsem si spoustu legrace, sluníčka (i větru) – zkrátka pravé jarní počasí a potkala jsem spoustu nových kamarádů z Měšic, Prahy a okolí. Vřele doporučuji a budu se na vás všechny těšit na 4. ročníku strollering!

Celou fotogalerii můžete navštívit na našich FB stránkách – Hcous a Lotus v ČR. No a pokud se s námi chcete blíže seznámit, navštivte jedno z našich výukových míst v Praze! Za nedlouho bude probíhat v Měšicích Den dětí, tak se za námi nezapomeňte stavit :-)

Krásné jarní dny a velikonoční svátky vám přejí dinokrokové Lotuska a Hocus