STROLLERING® ZÁVODY KOČÁRKŮ 2016 S ČPZP
…aneb Tak trochu jiná procházka.

lOGO_ZAVODY_OK

Vlastníte kočárek a jste pro každou legraci? Pokud ano, tak právě vy nemůžete chybět na 5. ročníku Strolleringových® Závodů kočárků! Tato akce propukne druhou dubnovou neděli 10. 4. 2016 od 15hod ve Šlechtovce (a také v dalších 50ti městech ČR a Polsku!!!). Tento den bude tedy patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří změří své síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem.

Cílem akce je motivovat maminky na MD k pravidelnému pohybu a sportu. „Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem, že pravidelné kočárkové procházky maminky a děťátka se mohou přeměnit v příjemný fitness program – Strollering®. Při hodinách Strolleringu® nejen že zlepšíte svou fyzickou kondici, zpevníte svaly a zkrátka se budete cítit výborně, ale také u svých dětí od raného dětství probouzíte přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ říká Edita Berková, zakladatelka programu a zájmového spolku Strollering® – sportovní programy pro rodiče na MD.

Právě podpora žen na mateřské dovolené s chutí podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. „Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. Radost z pohybu nám totiž přináší radost ze sebe samých – cítíme se krásně!,“ vzpomíná na počátky svého podnikání Edita. „I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!“ uzavírá pozvánku na Závody Edita.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®. Závodí se ve třech hlavních kategoriích – maminky, tatínci a celé rodiny. Závody jsou doplněny i o další závodní dobrovolné disciplíny a také o soutěže pro již chodící děti. V neposlední řadě závody přispívají také na dobrou věc – část startovného vždy putuje za dobročinnými účely.

Pokud byste se i vy rádi zúčastnili 5.ročníku Závodů kočárků, podívejte se na webové stránky www.zavodykocarku.cz, kde je možné se na závody přihlásit. Srdečně vás zveme a těšíme se na vás!