Dinokrokové Hocus a Lotuska mají kamarády v celé ČR a tak letošní vánoční besídky zorganizovali pro děti v Brně i v Praze! Už se nemohou dočkat až zahájí Advent v Brně a následně se přemístí do hlavního města.

advent_2014
První adventní víkend už ťuká na dveře… Hocus s Lotuskou se už nemohou dočkat, až vyrazí do ulic a užijí si letošní Vánoce! Není divu, že se tolik těší, když mají přes 250 kamarádů. A to se tady nebavíme o žádných virtuálních přátelích na Facebooku, ale o kamarádech, se kterými tráví čas každý týden. Pokud nevěříte a nebo se chcete přidat k našim přátelům přijďte s námi oslavit Vánoce 2014!

V neděli 30.11.2014 oslavíme první adventní víkend společně se všemi přáteli v Technickém muzeu v Brně. Program pod názvem „Od Adventu do Tří králů“ bude probíhat po celý den. Po celém muzeu budou rozmístěny dílničky a stanoviště, kde se dozvíte o tradičních vánočních zvycích a jejich původu, vyrobíte drobné dárky, vyzkoušíte své dovednosti a znalosti. Čeká Vás zdobení perníčků, pletení vánočky, prostírání štědrovečerního stolu, lovení kapříka, výroba přáníček nebo zdobení stromečku Do kouzelné vánoční atmosféry se ponoří Ulička řemesel, kde najdete tradiční řemeslníky a vánoční stromeček z dob, kdy původní poselství Vánoc nemizelo pod nánosem komerce.

Díky našim světoběžníkům dinokrokům nahlédnete i do vánočních zvyků v zahraničí, tentokrát ve Španělsku, Polsku a Norsku. V průběhu dne budou probíhat besídky dětí. Děti zahrají rodičům divadýlko a zazpívají písničku v angličtině. Budeme rádi, když se zapojíte i vy! Besídky budou probíhat vždy v celou hodinu (11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00).

Do třetího adventního víkendu vstoupíme společně s dětmi v Praze, v rámci Stříbrných vánočních dnů, na veletrhu dárků a dekorací v PVA Praha. Dinokrokové si připravili pro děti vánoční program, který bude probíhat po celou dobu konání veletrhu vedle hlavního pódia. Můžete se těšit na vánoční  tradice a zvyky ze zahraničí.

Na pódiu nás uvidíte každý den. Během prvních dvou dnů jsme si připravili ukázkové hodiny pro děti, které se chtějí seznámit s dinokroky Hocusem a Lotuskou (ČT 11:30 a 15:30, PÁ 11:30 a 15:15). Během víkendu budou probíhat besídky našich kamarádů, kteří zahájili výuku s dinokroky v září 2014. Sami uvidíte, jak snadno se mohou vaše děti naučit cizí jazyk hravou a zábavnou metodou (SO 10:30 a 15:00, NE 10:30).

Na obou vánočních setkáních se můžete těšit na soutěž o plyšáka Hocuse/ Lotusku. Už se nemůžeme dočkat až se všichni uvidíme!

Přejeme vám všech krásný předvánoční čas,

Hocus a Lotuska