Druhý adventní víkend je za námi! Ulice se rozzářily vánoční výzdobou a sněhová pokrývka zahalila krajinu. Domy jsou provoněné vánočním cukrovím a Hocus s Lotuskou připravují vánoční nadílku pro své malé kamarády.

První adventní víkend jsme zahájili s Lotuskou pěkně stylově. Vypravili jsme se na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na náměstí Svobody v Brně. Vánoční stromeček byl slavnostně rozsvícen v 17:00 hod. Přes davy lidí, které s nadšením sledovaly rozsvícení stromečku jsme ztěžka zahlédli koledníky, kteří prozpěvovali vánoční koledy. Byla to ale nádherná atmosféra! Fotogalerii naleznete na našich FB stránkách.

Vánoce jsou prostě parádní:-) Kromě dárečků, na které se všichni těšíme, máme možnost trávit spoustu času právě s vámi! Po páteční procházce po náměstí, se Lotuska vydala do Hustopečí. A víte proč? Jela na dámskou jízdu! :-D V Hustopečích totiž bydlí naše nová kamarádka Zuzka, která bude od ledna 2014 učit děti cizí jazyky v Mateřském centru Cipísek.

Sobotní dopoledne, prvního adventního víkendu, se Lotuska, tentokráte bez mého doprovodu, vydala na výlet za Zuzkou, čerty, Mikulášem, Ledovou královnou a spoustou dětí. V Hustopečích byl totiž Mikulášský jarmark. Na náměstí to žilo. Děti vystupovaly na pódiu, kapela hrála vánoční koledy, Ledová královna rozdávala dětem ledové perníčky a děti psaly s Lotuskou dopisy pro Ježíška. Podívejte se sami kolik legrace jsem si užila se Zuzkou na jarmarku! Kompletní fotogalerii naleznete na našich FB stránkách.

 

Rozsvícení stromečku a Mikulášský jarmark si můžeme na seznamu důležitých akcí zaškrtnout, jako splněné. Tímto, ale víkend pro nás rozhodně neskončil. V neděli jsme se společně vydali do Technického muzea v Brně, kde se konal každoroční vánoční program pro děti z jazykové školy Light Point a širokou veřejnost. Celodenní program se nesl v duchu Vánoc – Od Adventu do Tří králů. Děti si měly možnost vyzkoušet vánoční tradice, které se už hned tak nevidí. Věděli jste, že se pod talíř dával penízek? Nebo jak se váže vánočka? To všechno si mohly děti vyzkoušet a taky se domů odnést třeba čerta ze sušeného ovoce. No, ale protože jsme s Lotuskou procestovali kus světa, i my jsme přiložili ruku k dílu a seznámili jsme děti s tradicemi Vánoc ve Španělsku, na Ukrajině a v Řecku. A protože Vánoce jsou také o dárečkách, všechny děti měly možnost napsat dopis Ježíškovi. Všechny dopisy jsme před odesláním na Severní pól oskenovaly, tak nezapomeňte hlasovat! Fotogalerii naleznete na našich FB stránkách.

tmb

První adventní víkend jsme si opravdu užili a budeme na něj vzpomínat ještě hodně dlouho! Druhý víkend začal pěknou chumelenicí. Tedy, aspoň tady u nás v Brně. Začal foukat tak silný vítr, že Lotuska odmítla jít ven. Já jsem se ale nedal a vyrazil jsem do ulic. V Černovicích, v parku na Řehořově ulici, byl Adventní jarmark. Tentokráte byla řada na mě, abych nakoupil vánoční dárky a užil si čas s dětmi a koledníky. Fotogalerie na FB stránkách.

Oba dva víkendy jsem si opravdu užili. Teď je na čase, abychom připravili dárečky pro naše studenty a připravili se na vánoční prázdniny.

Mějte se krásně :-)

Hocus a Lotus