leden 2014

HL_HNY

Ahoj holky a kluci!

Vítáme vás v prvním měsíci nového roku 2014, ve kterém nás čeká spousta legrace a dobrodružství, vždyť se také naše metodika jmenuje The Adventures of Hocus and Lotus” (adventures = česky dobrodružství 🙂 ).

Ufff, taky jste po vánočních prázdninách tak unavení? Ne? Nedivte se té otázce, Hocus s Lotuskou měli móc náročný prosinec! Vždyť jste se společně potkávali na mnoha akcích… například 1. prosince v Technickém muzeu v Brně na akci s názvem Od adventu do Tří králů, po které už asi všichni víte, kdo je Kakánek, že děti? Podívejte se na naši facebookovou fotogalerii.

Společně s Hocusem a Lotuskou jsme také navštívili několik vánočních jarmarků – v Hustopečích, v Brně Černovicích a byli jsme i u tradičního rozsvěcování vánočního stromu na náměstí Svobody v Brně! Všechny naše adventní akce si můžete připomenout v naší facebookové fotogalerii.

KAM SE V LEDNU VYDÁ HOCUS A LOTUSKA?

V průběhu celého roku cestujeme po České republice a navštěvujeme vás na různých akcích, v mateřských školách a dětských centrech. Pokud byste nás chtěli pozvat k vám do školky, školy, městské části, či centra moc rádi se s vámi osobně seznámíme! Neváhejte nás kontaktovat!

BRNO – PRAHA – HAVLÍČKŮV BROD – HUSTOPEČE

Náš lednový program se plní velmi rychle a budeme opravdu hódně cestovat :-), nezůstaneme jen v Brně, což nás moc těší!

V pondělí a úterý 13. a 14. 1. 2014 máme ukázkovou hodinu angličtiny v MC Cipísek v Hustopečích. V úterý 14. ledna 2014 budeme i v Praze Letňanech ve Studiu Motýlek. Pro brněnské zájemce jsme připravili ve čtvrtek 16. 1. 2014 od 10.hodiny ukázkovou hodinu v kavárně Nejkrásnější svět a stejný den od 16 hodin se na vás budeme těšit ve Školce a jeslích tety Lenky.

KOMPLETNÍ PROGRAM NA LEDEN NALEZNETE ZDE.

Holky a kluci, pokud plánujete narozeninovou oslavu, nově si na ni můžete pozvat i Hocuse s Lotuskou, kteří pro vás a vaše kamarády připraví zábavný program dle vašich přání.

KURZY V II.POLOLETÍ

1. pololetí nám sice končí, ale nikdy není pozdě a do výuky s námi se můžete zapojit kdykoliv! 🙂 Třeba právě v polovině školního roku! Zábavnou angličtinu s Hocusem a Lotuskou můžete prožívat na mnoha místech v Brně, Praze, Havlíčkově Brodě, Hustopečích i blízkém okolí. Jen si vyberte…

Úplný seznam nabízených kurzů si můžete stáhnout ZDE.

Pokud byste se k nám chtěli přijít podívat do některého kurzu na ukázkovou hodinu, ozvěte se nám, velmi rádi se s vámi seznámíme :-).

A na závěr pár slovíček … opět francouzských 🙂

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

Dopis pro JeziskaVánoce bez dárečků? Ne, ne! …to by nešlo 🙂 V průběhu prosince, se měly možnost děti zapojit do soutěže o tričko a kabelku s logem Hocus a Lotus. Obdrželi jsme celkem 65 pohledů pro Ježíška. Všechny pohledy byly vystaveny na našich FB stránkách. Nejvíce “lajků” získala pohlednice, kterou namalovala čtyřletá Linduška z Židlochovic. GRATULUJEME!

V únorovém newsletteru se můžete těšit na fotografie z předání výhry Lindušce a vyhlášení další soutěže.

 

SLOVNÍČEK HOCUS A LOTUS

Čtvrtý příběh prvního dílu Hocus a Lotus se jmenuje “La boue”. Co se děti naučí v tomto díle, zjistíte v našem slovníčku.

Lotus_ball
Un jour, Lotus prit son ballon et sortit jouer.

Jednoho dne si Lotuska vzala balón a šla si ven hrát.

 

 

 

ball_mud
! Beurk…beurk, beurk! Mon ballon est boueux!

Všude je bláto! Čvachty…čvacht, čvacht! Můj balón je zablácený!

 

 

 

Mud
C´est super! Quel beau jeu!

To je super! Skvělá hra!

 

 

 

Lotus_mud_nose
Mon nez, mes mains sont sales! Plein de boue partout!

Můj nos, moje ruce jsou špinavé! Všechno je zablácené!

 

 

 

Lotus_mud_house

 

Il faut tout nettoyer!

Musíme všechno uklidit!

 

 

 

Mějte se krásně a užijte si rok 2014!

Hocus a Lotus

 

Kde nás také najdete:
Facebook: jazyková škola Light Point, s. r. o. a Hocus a Lotus
Google+: jazyková škola Light Point, s.r.o. a Hocus a Lotus
Skype: lightpointcz

X