Jazyková škola Light Point nabízí 4.rokem akreditovanou výuku jazyků dětem od batolat do 10 let. Podle inovativní metodiky The adventures of Hocus and Lotus se vyučuje nejen v Brně, kde bydlí dinokrokové Hocus a Lotuska, ale i ve franšízových pobočkách v Praze, Břeclavi a Hustopečích. Metodiku si zamilovali děti i jejich rodiče.

vanoce_2014Metodika The adventures of Hocus and Lotus se opírá o narativní (vyprávěcí) formát. Děti v jazykových kurzech společně s magickou lektorkou prožívají dobrodružství, která jim umožní používat cizí jazyk tak, jako mateřský. Hodiny jsou zábavné a rozvíjí u dětí nejen jazykové dovednosti. Největším potěšením pro magické lektorky jsou usměvavé obličejíčky dětí na konci kurzu a spokojené maminky.

Jak byly maminky spokojené ve školním roce 2014/2015 s přístupem magických lektorek a jazykovým kurzem se dočtete níže:

Paní Romana docházela s dcerkou Klárkou do kurzu angličtiny s Hocusem a Lotuskou prvním rokem. Kurz probíhal ve Studiu Motýlek v Praze – Letňanech, pod vedením lektorky Mgr. Dany Wimmerové z jazykové školy AJPRO. Kurz byl určen dětem do 3 let a proto Klárku doprovázela její maminka. Děkujeme mamince za zpětnou vazbu: „s Klárkou děkujeme za skvělé hodiny, které jsme si vždy příjemně užily. Těšíme se na pokračování po prázdninách. Některé zpívané části si stále opakujeme. A k obrázkům, které jsme si za celý rok přinesly domů se Klárka také ráda vrací.

Petřík docházel do kurzu anglického jazyka s Hocusem a Lotuskou v mateřské školce v Klecanech. Rodiče Petříka nám zaslali krásný e-mail s praktickým příkladem, jak děti aplikují jazykové vědomosti v životě :-) Děkujeme paní Ingrid i jejímu manželovi Petrovi za zpětnou vazbu: „Petřík vždy odcházel s rozzářenýma očkama, což by stačilo na to, abychom pochopili, že je tato aktivita pro něj přínosná. Petřík je jěště malý, ne moc soustředěný, ale díky Vašim lekcím si na angličtinu zvyká, zpívá rád anglické písničky a zkrátka ho to u Vás velmi baví. Co je další plus, Petřík Vás má velmi rád. A také, jak říká „Hokúska a Lotusku“. Čas od času si brouká anglicky části z hodin angličtiny. Možná Vás potěší jedna příhoda: Jistě si pamatujete přesun amerických vojáků přes ČR a jejich dvoudenní pobyt v kasárnách v Ruzyni. Byli jsme tam, Petřík zdravil anglicky vojáky, rozdával jim pivo a bez ostychu a nahlas zazpíval každému z nich twinkle twinkle little star (asi 5-ti vojákům postupně). Byla by jste na něj pyšná :-) V neposlední řadě jsme si všimli, že Petřík vždy, když o něco jde (v tomto případě na obou besídkách angličtiny) chce předvést co umí, a dává si záležet, aby byl platným členem vystoupení – což je v našem případě (to vy jistě víte, vzhledem k jeho ne moc dobrému soustředění) velký úspěch.“ Kurz probíhal pod vedením lektorky Mgr. Dany Wimmerové z jazykové školy AJPRO.

Reference z brněnských poboček Hocuse a Lotusky najdete na webových stránkách www.kidsadviser.cz, zde jsou některé z nich:

Reference ze dne 22.1.2015

Velmi mile zpracovaný projekt pro ty téměř nejmenší. Příjemné lektorky. Oceňujeme především velký počet akcí konaných mimo placené výukové hodiny.

Reference ze dne 18.12.2014

Za nás všem doporučujeme, chodíme od tří ročků na hodiny Anglického jazyka, syn je maximálně spokojený, strašně se na každou hodinu těší, nenudí se, je nadšený, nejen že se naučí slovíčka, fráze, ale pokaždé něco tvoří k tématu formou hry. Též oceňuji možnost příměstského tábora, kdy se děti zapojí do okolního života v angličtině. Přístup paní ředitelky je maximální, též každé lektorky. Malý používá slovíčka i spojení v běžném životě. Mohu srovnat s dítkem ze ZŠ, co se učí již déle, syn je otevřený, nebojí se mluvit, bere AJ jako součást komunikace.

Pokud se chcete také podělit s ostatními o vaše zkušenosti z výuky, můžete nám zaslat e-mail nebo vyplnit dotazník spokojenosti.