Metodika výuky jazyků s Dinokroky Hocusem a Lotuskou má jasná pravidla, která děti zabaví a vtáhne do děje. Pravidelnost a četnost jednotlivých aktivit spojených s dobrodružstvím, umožňuje dětem používat cizí jazyk tak přirozeně, jako ten mateřský.

Metodika Hocus a Lotus

Seznamte se s jednotlivými aktivitami, které s dětmi v našich hodinách děláme. Lépe pochopíte naši metodiku výuky a bude pro vás snadné se zapojit do vzdělávacího procesu vašich dětí! Uvidíte, že s námi je to snadné :-)

Lets startLET´S START

Každá hodina má svůj začátek a ten náš je opravdu netradiční. Dříve než začneme, oblékneme si trička s Dinokroky Hocusem a Lotuskou. Tímto aktem se přemístíme ze světa, kde se mluví česky a ocitneme se v dobrodružství „Hocus a Lotus“, kde už se mluví jen „novým“ jazykem. Společně si stoupneme do kroužku, chytneme se za ruce, zavřeme oči a počítáme v cizím jazyce. Každá jazyková úroveň má své počty (např. 1-10, 10-20, 10-100).

TheaterDINO-THEATER

Divadýlko je naším stavebním kamenem. V něm se děti naučí vcítit do role jednotlivých postaviček. Protáhnou si pěkně celé tělíčko, protože chvilku létají jako motýlci, nebo skáčou jako žabky, případně se z nich stanou stavbyvedoucí a postaví si svůj domeček, aby na ně nepršelo.

Hlavními postavičkami v každém dobrodružství jsou Dinokrokové Hocus a Lotuska, kteří mají spousty zajímavých nápadů. Tyto nápady se opírají o dětská přání a proto jsou jim tak blízká.

Dino-MusicalDINO-MUSICAL

Bez hudby by to nešlo. Znáte ten pocit, když vám v hlavě hraje nějaká melodie po celý den a ne a ne se ji zbavit? Naše divadelní dobrodružství jsou zhudebněna a umožňují tak dětem si snáz zapamatovat slovní spojení, která se v dobrodružství učí. Je super, když si s dětmi po divadýlku zatancujeme do rytmu hudby a zpěvem si zopakujeme co jsme před chvíli prožili. Každá písnička má max. 5min a její melodii a texty prostě nezapomenete!

CDéčko s písničkama se stane vaším každodenním společníkem na cestách a díky tomu budou vaše děti přirozeně trávit čas v cizojazyčném prostředí. Věřte mi, že i mnozí z dospěláků se naučí nové slovní obraty díky Dino-muzikálům :-)

DinobookDINO-BOOK

Čtení dinoknih děti milují. Jsou velmi krásně zpracované v pěti jazycích a dokreslí dětem ty části příběhu, které si prozatím neosvojily. Lektorka dětem podle obrázků předčítá příběh a následně děti nejen opakují dobrodružství po lektorce, ale také vypráví o tom, co vidí na obrázcích. Chvíle ztišení u knihy po divadýlku a zpěvu s tancem je vítána velmi pozitivně.

Každá Dinokniha reprezentuje jedno dobrodružství v pěti jazycích. Za jeden rok s dětmi zvládneme přečíst šest knih :-)

DinoCartoonDINO-CARTOON

Kdo by neměl rád pohádky? Tou nejlepší odměnou na závěr výuky je pětiminutová animovaná pohádka, která vtáhne děti do dobrodružství, které v hodině prožily třemi jinými způsoby (prakticky, hudebně i vizuálně).

DVDéčka jsou pětijazyčná a obsahují všech šest dobrodružství. Každý večer tak můžete ukolébat své dítě pohádkou s Dinokroky.

Final magic formuleTHE FINAL MAGIC FORMULA

Říkáte si, jak se vaše dítě opět vrátí zpět do světa, kde se mluví jen česky? Je to snadné! Na závěr výuky si opět utvoříme kolečko, odpočítáme pozpátku číselnou řadu dané jazykové úrovně a „blink“! Můžete si sundat trička s dinokroky a začít mluvit vaším mateřským jazykem :-)

Kromě toho všeho, co jsme již vyjmenovali výše, si také s dětmi omalováváme obrázky, vyrábíme masky a kulisy na divadýlka, učíme se o svátcích a tradicích a chodíme ven.

Přijďte na ukázkovou hodinu a přesvědčte se sami!

Váš Hocus a Lotuska