Školení Magic Teacher

Milé maminky,

chtěly byste se dozvědět více o tom, jak probíhá výuka cizího jazyka u Vašich dětí? Máte k tomu jedinečnou příležitost! O víkendu 9.11. – 10.11.2013 a následně 23.11. – 24.11.2013 proběhne v jazykové škole Light Point v Brně Černovicích školení „magic teacher“, které je tentokrát otevřeno nejen lektorkám cizích jazyků, ale i maminkám, které chtějí znát informace o inovativní metodice výuky jazyků pro děti – „The adventures of Hocus and Lotus“.

Magic Teacher Katerina

 

Já sama jsem lektorka, ale zároveň matka dvou dětí, na které jsem po proškolení Hocus a Lotus začala aplikovat novou metodiku, a věřte mi, že už po dvou třech měsících vidíte výsledky! Metodika Hocus a Lotus je založena na vyprávěcím formátu a umožňuje dětem vnímat cizí jazyk tak jako mateřský. Byla vyvinuta v Itálii na Univerzitě La Sapienza v Římě, je určena pro výuku dětí od 1,5 do 10 let a v roce 2012 byla akreditována MŠMT ČR. I přesto, že metoda Hocus a Lotus je v České republice zatím novinkou, ve světě je vyučována již více než 4 000 lektory! Na rozdíl od jiných metod výuky jazyků pro děti, které se především věnují výuce angličtiny, Hocus a Lotus se zaměřil hned na 5 světových jazyků! Výuka ANGLIČTINY, NĚMČINY, FRANCOUZŠTINY, ITALŠTINY, ŠPANĚLŠTINY je pro děti díky Hocusovi a Lotusce inovativní a zábavná. Děti se společně s malými dinokroky pouštějí za dobrodružstvím, které mohou prožít na „vlastní kůži“.

 

V průběhu školení Vám vysvětlíme podrobnosti o „magic teacher“ a jejích charakteristických znacích jako například výrazná gestikulace, dramatičnost projevu a práce s intonací hlasu… zkrátka vše, co je potřeba, aby děti zaujala, pobavila, a ony po ní opakovaly příběh Hocuse a Lotusky. Výuka jazyka probíhá v kruhu, aby se děti cítily součástí děje a byly vždy v přímém kontaktu s „magic teacher“. Další z výrazných aspektů metodiky Hocus a Lotus je využívání cíleného pohledu – „magic teacher“ při vyprávění příběhu používá cílený pohled nejen směrem k dětem, ale i k imaginárním předmětům, které jsou součástí příběhu. Musím uznat, že tento efekt opravdu dobře funguje a děti po mně pak ve výuce nadšeně opakují gesta i výraz obličeje.

Během školení se naučíte jednotlivé příběhy Hocuse a Lotusky, a tak si potom doma můžete společně s dětmi hrát divadlo v angličtině, nebo v jiném jazyku! Pokud jazyk neovládáte, nebojte se i pro Vás máme radu jak na to :-)

Milé maminky, zúčastněte se našeho listopadového školení a získejte tak přesnou představu, jak probíhá výuka cizího jazyka u Vašich dětí, a proč je tak efektivní. Zároveň rozšíříte své znalosti o poznatky z psycholingvistiky, bilingvismu a dalších oblastí, která jsou spojena se vzděláváním dětí od raného věku! Pokud se zúčastníte našeho školení metodiky Hocus a Lotus, stanete se matkami, které ví víc! :-)

Těšíme se na Vás!

Kateřina Benešová