listopad 2013

October_November

Ahoj holky a kluci!

Taky si tak užíváte podzim jako my? My jsme teda zatím prožili krásný říjen – byli jsme na Farmářských trzích a Hrátkách s jablky v Parku Řehořova v Černovicích, zažili jsme úžasnou atmosféru lampionového průvodu Rej světlušek a dokonce jsme s Lotuskou stihli zajet i na veletrh For Toys do Prahy! A na konci října jsme měli v naší jazykové škole Light Point několik kamarádů na podzimním příměstském táboře a užili si společně spoustu legrace s angličtinou a vyráběním autíček, draků a rybiček!

[two_nineth] FOR TOYS 2013[/two_nineth]
[two_nineth] Podzimní příměstský tábor 2013[/two_nineth]
[two_nineth_last] Rej Světlušek 2013[/two_nineth_last]

Kompletní fotogalerii ze všech akcí naleznete na našich FB stránkách.

KAM SE V LISTOPADU VYDÁ HOCUS A LOTUSKA?

V průběhu celého roku cestujeme po České republice a navštěvujeme vás na různých akcích, v mateřských školách a dětských centrech. Pokud byste nás chtěli pozvat k vám do školky, školy, městské části, či centra moc rádi se s vámi osobně seznámíme! Neváhejte nás kontaktovat! V listopadu se můžeme potkat například 7.11.2013 na ukázkové hodině v MC Cipísek v Hustopečích, nebo za námi můžete přijít do kavárny Nejkrásnější svět v Novém Lískovci, kde od čtvrtka 7.11.2013 zahajujeme nový kurz “The adventures of Hocus and Lotus” pro děti od 1,5 do 3 let v doprovodu jednoho z rodičů.

KOMPLETNÍ PROGRAM NA LISTOPAD NALEZNETE ZDE.

KURZY V I.POLOLETÍ

Zábavnou angličtinu s Hocusem a Lotuskou můžete prožívat na mnoha místech v Brně i blízkém okolí. Od října vás opět navštěvujeme v brněnských školkách a mateřských a kulturních centrech! Ale, holky a kluci, nikdy není pozdě! 🙂 Do výuky s námi se můžete připojit kdykoliv! Jen si vyberte…

Úplný seznam nabízených kurzů si můžete stáhnout ZDE.

Pokud byste se k nám chtěli přijít podívat do některého kurzu na ukázkovou hodinu, ozvěte se nám, velmi rádi se s vámi seznámíme :-).

ŠKOLENÍ PRO MAGICKÉ UČITELKY I PRO MAMINKY

Během dvou listopadových víkendů proběhne školení pro magické učitelky. Ale POZOR!!! Rozhodli jsme se dát možnost i maminkám, aby získaly podrobné informace o metodice “The adventures of Hocus and Lotus”. Rádi vám během tohoto školení vysvětlíme, jak z praktického tak i teoretického hlediska probíhá naše výuka. Nemusíte se stát magickými učitelkami, stanete se jen matkami, které ví víc :-).

SOUTĚŽTE S NÁMI

Říjen byl měsíc plný her a výher! Vyhlásili jsem výjimečně hned 2 soutěže. Jedna byla určena našim brněnským kamarádům a druhá našim pražským kamarádům, se kterými jsem se seznámili v průběhu veletrhu FOR TOYS. Chcete znát výsledky soutěží? Podívejte se s námi na fotografie, vítězných uměleckých děl 🙂

  • SOUTĚŽ O PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V BRNĚ

Výherce soutěže o tábor

V naší říjnové soutěži jste bojovali o třídenní příměstský tábor s Hocusem a Lotuskou, který proběhl na konci října během podzimních prázdnin. Sedmiletý Mareček nám poslal nádherný domeček i se zahrádkou a doufáme, že si své vítězství na našem táboře náležitě vychutnal 🙂 !

 
 
 
 

  • SOUTĚŽ O TRIČKO V RÁMCI VELETRHU V PRAZE
Soutěž Praha 2013

V říjnu jsme se vydali do hlavního města České republiky, do Prahy, na veletrh FOR TOYS, kde jsme se seznámili se spoustou dětí. No a aby to dětem v Praze nebylo líto, vyhlásili jsem na veletrhu soutěž o tričko a kabelku s logem Hocus a Lotus. Děti nám namalovaly pohlednice, které byly celý měsíc vyvěšeny na našich FB stránkách, kde jste mohli hlasovat.

Výhercem soutěže o tričko a kabelku se stal PETŘÍK 5 let, který namaloval obrázek nalevo. GRATULUJEME a zasíláme tričko s kabelkou Peťovi do Prahy! 🙂

 

  • LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI Z CELÉ ČR

Chcete taky vyhrát? Na listopad vyhlašujeme novou soutěž, ve které můžete získat tričko s Hocusem a Lotuskou! Vydlabejte a ozdobte dýni a její fotografii nám zašlete. Soutěž trvá od 1.11.2013 do 29.11.2013 a jako obvykle vaše fotografie dýní vystavíme na facebooku a vyhraje ta dýně, která získá nejvíce “lajků”. Takže, holky a kluci, dlabejte, dlabejte a ještě jednou dlabejte!

Pravidla soutěže:

  • Fotografie vašich dýní přijímáme od 1.11.2013 do 29.11.2013. Vítěz bude vyhlášen v sobotu 30.11.2013!
  • Fotografie zasílejte na e-mail info@lightpoint.cz s krátkým popiskem, věkem dítěte a kontaktem na Vás!
  • Obrázky zasílejte v JPG nebo PDF formátu.
  • Každý může do soutěže přihlásit 1 snímek.
  • Obdržené snímky bude JŠ Light Point zveřejňovat průběžne na stránkách FB Hocus a Lotus v ČR
  • Obrázek, který obdrží nejvíce „lajků“ na stránkách do půlnoci 29.11.2013, vyhrává tričko s Hocusem a Lotuskou 🙂 !

A na závěr pár slovíček … opět francouzských 🙂 !

SLOVNÍČEK HOCUS A LOTUS

Druhý příběh prvního dílu Hocus a Lotus se anglicky jmenuje “Hocus meets Lotus”, francouzsky “Hocus rencontre Lotus” – Hocus se setká s dinokrokem Lotuskou. Sami se podívejte co všechno společně během jednoho příběhu prožijí!

Hocus meets Lotus

 

 

Hocus rencontre Lotus
Hocus se potkal s Lotuskou

 

 

 

 

Hocus_and butterfly

 

 

Qui es-tu? Je suis un papillon!
Kdo jsi? Já jsem motýlek!

 

 

 

Lotus_strawberries

 

 

 

Lotus cueille les fraises.
Lotuska sbírá jahody.

 

 

 

Hocus and Lotus

 

 

Hocus et Lotus marchent dans le parc.
Hocus a Lotuska se procházejí v parku.

 

 

 

Mějte se krásně!

Hocus a Lotus
Kde nás také najdete:
Facebook: jazyková škola Light Point, s. r. o. a Hocus a Lotus
Google+: jazyková škola Light Point, s.r.o. a Hocus a Lotus
Skype: lightpointcz

X