Magická učitelka Michaela
Když jsem se poprvé od mé kamarádky doslechla o nové metodě výuky cizích jazyků pro děti Hocus and Lotus, byla jsem nadšená. Představa, že je tu pro mě možnost spojit dvě odvětví, které mě nejvíce baví a naplňují, pro mě byla úžasná. Těmi koníčky jsou pro mě děti a anglický jazyk.

Osobně jsem nikdy nebyla zastáncem klasických metod ve výuce. Tzv. drtit se něco nazpamět je neatraktivní a nudné, jak pro malé dítě, tak pro dospělého. Nicméně tuto metodu známe všichni velmi důvěrně. Jsem zastáncem inovativních metod v učení a učení zábavnou formou. A to je jeden z důvodů proč jsem se rozhodla absolvovat školení metodiky Hocus a Lotus. Zpočátku jsem ani moc nevěděla, co očekávat, tak jsem se prostě nechala překvapit. A musím podotknout, že jsem byla překvapena velice mile.

2 víkendy, které jsem strávila s dalšími magickými učitelkami a školitelkami byl pro mě velmi přínosný a příjemný. V teoretické části jsem se dozvěděla mnoho zajímavých a praktických informací o bilingvismu, psychologických aspektech této metodiky a o pravidlech správné magické učitelky. Dalším tématem byly samozřejmě děti, jejich způsob myšlení, chování a vše co k tomu patří. Abychom se mohly alespoň trochu přiblížit tomu děts